Za památkami a technickými zvláštnostmi Vysočiny

V sobotu 8. června ve tři čtvrtě na sedm se na Václavském náměstí sešlo 20 účastníků  víkendové expedice pořádané KČT Lovosice. Cesta do Dalešic přesto, že byla částečně do proslulé D1, proběhla bez problémů a tak jsme mohli o jedenácté vstoupit do areálu přečerpávací elektrárny Dalešice. Na úvod nás průvodce seznámil s technickými parametry přes sto metrů vysoké přehradní hráze. Pak jsme si prohlédli strojovnu elektrárny a obdivovali obrovské oběžné kolo Francisovy turbiny.

Májové dny na kolech

iž po šestnácté oslavili turisté KČT Lovosice výročí osvobození neformálně na kolech. V úterý 7. května se celkem dvaadvacet turistů setkalo ve Sporthotelu Pelikán v Purkarci. Někteří se odpoledne vydali ke Karlovu Hrádku.

Jarní putování okolím Lovoše 2024

Organizátorům 43. ročníku Jarní putování okolím Lovoše bylo trochu líto, že předchozí mrazivé počasí svléklo ze Středohoří květinové šaty. Pro pořadatele z lovosického Klubu českých turistů, scházejících se brzy ráno na svá stanoviště, slibovala předpověď počasí solidní návštěvu. Po sečtení všech přihlášek pořadatelé konstatovali 388 účastníků.
 
 

KČT Lovosice se připojil k celostátní akci Ukliďme Česko

Třináct členů KČT Lovosice se vydalo 6. dubna do nádherného jarního rána k turistické chatě na vrcholu Lovoše. Byli vybaveni pytli, rukavicemi a také motykou a zahradnickými nůžkami. Jejich úkolem bylo před Jarním putováním okolím Lovoše odstranit nepořádek ze značených cest, ale také vyčistit odvodňovací kanálky na přístupové cestě a odstranit překážející větve. Tým byl rozdělen na tři skupiny podle barvy značených cest, žlutá skupina vyrazila od transformátoru, zelená z Lovosic a modrá z Opárna. Na vrcholu v turistické chatě předali „úlovky“, ty pak dopravil nájemce chaty, p. Mazanec do sběrného dvora k likvidaci. Tři pytle byly zaplněné ani ne do poloviny, lidé si na štěstí čím dál víc váží přírody.
 
Bylo to užitečně strávené dopoledne v rozkvetlém jarním lese.
 

Za hlaváčkem jarním (16. 3. 2024)

V ranním spoji Švestkové dráhy se v sobotu 16. března 2024 sešli pouuze 4 účastníci akce nad šálkem ranní kávy, která se ve vlaku podává zdarma. Po mimořádném zastavení v zastávce Sinutec vystoupili z vlaku další 3 lidé – jeden omylem (chtěl vystupovat v Bělušicích) a 2 dámy, které se připojili k naší akci. Celkem 6 účastníků se tak vydalo za hlaváčkem jarním.

Turistická chata na Lovoši - nový provozovatel

Chata Klubu českých turistů na vrcholu Lovoše má nového provozovatele, občerstvení vede pan Martin Mazanec
Kontakt mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.,
 
Otevírací doba:
pátek   14 - 20 h
sobota 10 - 20 h
neděle 10 - 17 h

Lovosičtí turisté hodnotili

V sobotu 27.ledna 2024 se sešlo v sále Kulturního centra na výroční schůzi 62 členů Klubu českých turistů Lovosice. Pořadatelé nejprve přivítali starostu Lovosic ing. Vojtěcha Krejčího. Paní Milena Šiklová pak jménem Oblastního výboru KČT předala III. stupeň Veřejného uznání Ruženě Čermákové a  Evě Motejlové a  Čestné uznání KČT  Marii Klitschové,  manželům Schejbalovým a Miloši Vodičkovi

Otevření turistické sezóny 2024

Tradice novoročních výstupů na Lovoš byla zahájena dne 1. ledna 1979, kdy se na vrcholu sešla parta nadšenců, kteří se v letech 1977 a 1978 podíleli na obnově zchátralé vrcholové chaty. Covidové roky zavinily, že historie Novoročního výstupu je v kalendáři akcí lovosického Klubu českých turistů o něco kratší, letos po čtyřiačtyřicáté.

Ukončení sezóny 2023

Tradiční zakončení turistické sezóny KČT Lovosice se konalo v sobotu 4. listopadu 2023. V sále "Staré radnice" se sešlo 47 členů Klubu, aby se spolu podívali na turistický kalendář v uplynulém roce. Hlavním referát přednesl předseda Miloš Vodička. V úvodní části shrnul nejdůležitější akce roku a poděkoval pořadatelům akcí z celostátního kalendáře – Novoroční výstup na Lovoš a Jarní putování okolím Lovoše. S velkým ohlasem se setkala květnová expedice k třístému výročí významného českého architekta Jana Blažeje Santini-Aichela.

Memoriál Jaroslava Rősslera

V neděli 22. října 2023 uplynulo již 6 let od úmrtí pana Jaroslava Rősslera, který zemřel v Mělníku po krátké nemoci ve věku 80 let. V rámci tradičních středečních výletů se proto ve středu 18. října 2023 uskutečnil 1. ročník Memoriálu Jaroslava Rősslera.