Organizátorům 43. ročníku Jarní putování okolím Lovoše bylo trochu líto, že předchozí mrazivé počasí svléklo ze Středohoří květinové šaty. Pro pořadatele z lovosického Klubu českých turistů, scházejících se brzy ráno na svá stanoviště, slibovala předpověď počasí solidní návštěvu. Po sečtení všech přihlášek pořadatelé konstatovali 388 účastníků.
 
 
Letošní putování začínalo u penzionu v Kocourově, kam od tradičního místa prezence v restauraci Sauna turisty odvezly autobusy. Cíl byl jako vždy v turistické chatě na Lovoši. Pro účastníky bylo připraveno šest tras. Sedmá, dlouhých 50 km, startovala přímo od Sauny již v sedm hodin ráno. Pro celkem 75 dětí, které se pochodu zúčastnily, čekalo malé překvapení. V sedle Lovoše paní Burianová a Šafratová připravily koutek se soutěžemi, kde si mladí turisté mohli vyzkoušet své znalosti a obratnost. V cíli na vrcholu Lovoše dostal každý účastník malou sladkou odměnu. Pamětní list a turistická známka připomněly sté výročí položení základního kamene chaty na Lovoši.
 
Nejkratší trasu 4 km z Bílinky přímo na Lovoš si vyšláplo celkem 144 turistů, včetně 48 přátel z  Coswigu. Trasu 8 km, která vedla po modré přes Březno do cíle, absolvovalo celkem 61 turistů. Na 12 km kolem Košťálova a přes Velemín si trouflo 78 pochodníků. Trasy 18 km (51 turistů) a 22 km (33 účastníků) vedly přes královnu Středohoří Milešovku. Dvaadvaceti kilometrovou cestu přes Milešovku a Kletečnou absolvovalo 33 turistů. Brzy ráno na trasu 50 km vyrazila šestice dálkoplazů.
 
Odměnou všem byla velmi dobrá viditelnost, na jedné straně Lounského Středohoří a Krušných hor a na východě na Ralsko, Bezděz, dokonce byl vidět i Ještěd. Příjemné pro pořadatele i účastníky bylo setkání s přáteli z družebního Coswigu. Výbor KČT děkuje všem patnácti pořadatelům za zajištění akce, manželům Černohorským a nájemci chaty, panu Mazancovi za perfektní zázemí. KČT děkuje také městu za podporu akce s cílem zviditelnit Lovosice jako vstupní bránu do Českého Středohoří.
 
Za rok nashledanou na 44. ročníku Jarního putování okolím Lovoše.