iž po šestnácté oslavili turisté KČT Lovosice výročí osvobození neformálně na kolech. V úterý 7. května se celkem dvaadvacet turistů setkalo ve Sporthotelu Pelikán v Purkarci. Někteří se odpoledne vydali ke Karlovu Hrádku.
 
Ve sváteční den byla na programu nejkratší etapa do Týna nad Vltavou a na zámek Mitrowitz, který byl bohužel zavřený. Před obědem v  Zámecké restauraci v Týně se účastníci mohli pokochat výhledem z rozhledny nad soutokem Vltavy a Lužnice. Při večeři někteří poznamenávali, že si podél řeky nepředstavovali téměř horskou etapu.
 
Druhý den se výprava na čtyřikrát přepravila pidipřívozem na pravý břeh Vltavy, odkud vystoupala krpálem do Kostelce. Za Radonicem nás ale až do Veselí čekaly roviny Třeboňska. Cestou zpět jsme se zastavili v Bošilci u kamenného mostka, o kterém se zpívá ve známé jihočeské písni "Na tom bošileckým mostku".
 
Třetí den nás čekala Budějovická etapa. Po cyklostezce nahoru a dolů podél Vltavy jsme dorazili do Hluboké. Část výpravy šla do zámku, část po kávičce vyrazila podél řeky do Českých Budějovic. V Budějicích jsme si nenechali ujít výstup na Černou věž a Masné krámy. Na zpáteční cestě jsme si prohlédli slalomový kanál v Českém Vrbné a přes Chlumec dorazili do Purkarce.
 
Závěrečná etapa májových dnů nás zavedla do Vodňan. Úvodní dvoukilometrově dvanáctiprocentní stoupání jsme snadno zvládli posilněni pestrou snídaní. Další cesta přes barokně malebné vasničky byla už pohodová. Oběd ve Vodňanech byl ve znamení ryb. Na cestě zpět ještě krátká zastávka v  Záblatí u památníku  jedné z prvních bitev české fáze třicetileté války.  Po krutém stoupání do Nové Vsi nás čekal už jen sjezd k Vltavě.
 
Byla příjemná oslava v zajímavém koutě republiky v příjemné společnosti.