V sobotu 8. června ve tři čtvrtě na sedm se na Václavském náměstí sešlo 20 účastníků  víkendové expedice pořádané KČT Lovosice. Cesta do Dalešic přesto, že byla částečně do proslulé D1, proběhla bez problémů a tak jsme mohli o jedenácté vstoupit do areálu přečerpávací elektrárny Dalešice. Na úvod nás průvodce seznámil s technickými parametry přes sto metrů vysoké přehradní hráze. Pak jsme si prohlédli strojovnu elektrárny a obdivovali obrovské oběžné kolo Francisovy turbiny.
 
Oběd byl plánován spolu s prohlídkou Dalešického pivovaru, který je známý Menclovým filmem Postřižiny. Exkurze, byť bez průvodce, byla výborně organizovaná, ale ceny v areálu pivovaru byly vysokohorské.  Odpoledne nás čekala prohlídka Třebíče. Náš průvodce byl velmi fundovaný a zejména o Židovské čtvrti velmi poutavě vyprávěl.  Večer jsme se ubytovali v Jaroměřicích nad Rokytnou.
 
V neděli ráno jsme si prohlédli zdejší zámek, někteří se místo zámeckých komnat kochali rozsáhlými francouzskými zahradami. V jedenáct hodin nás čekali v informačním středisku Jaderné elektrárny Dukovany. Průvodkyně nás provedla rozsáhlou expozicí o výstavbě elektrárny, výrobě elektřiny a bezpečnostních systémech jaderných reaktorů. Fundovaně zodpověděla řadu dotazů, jen diskuse nad cenou elektřiny neměla žádný závěr. Přesunuli jsme se do Moravského Krumlova, kde jsme měli po obědě zajištěnu prohlídku Muchovy Slovanské epopeje.
 
Cesta domů po D 1 nebyla dramatická a až na krátké zdržení před Prahou jsme podle plánu před osmou dorazili zpět do Lovosic. Byl to velmi příjemně strávený víkend, za což patří poděkování organizátorům Vlaďce Pospíšilové a Stáně Kadavé.