Výstava „100 let turistické chaty na Lovoši“.

Výstava mapuje stoletou historii chaty, neosobuje si však být na toto téma vědeckou prací. Vrchol Lovoše byl odedávna exponované místo. První dochovanou stavbou na vrcholu je křížek. Původní dřevěný kříž z roku 1719 byl postupně nahrazován až do současné podoby. Zájem o pohyb v přírodě na konci 19. století vyvrcholil v roce 1881 založením turistické organizace Lovosického středohorského spolku (přesněji Lobositzer Mittelgebirgs-Verein). Jednou z priorit spolku bylo vybudovat na vrcholu chatu. Záměr s útulnou se podařil a tak 19. června 1892 byly na vrcholu otevřena kamenná místnost o rozměrech 4 x 4 metry.
 

Pozvánka na 43.ročník „Jarní putování okolím Lovoše“

Již po 43. zve Klub českých turistů Lovosice všechny přátele pohybu v přírodě do rozkvetlého Českého středohoří. Letošní ročník je slavnostnější, neboť turistická chata na Lovoši slaví sté výročí položení základního kamene. Prezentace účastníků Jarního putování okolím Lovoše je v sobotu 27. dubna od 7 do 10 hodin v restauraci Sauna v Přívozní ulici v Lovosicích. Autobusy vás odvezou ke startu před penzion Kocourov. Cíl je tradiční – v turistické chatě na vrcholu Lovoše.

Ukliďme Česko

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která probíhá na území celé České republiky v sobotu 6. dubna 2024
KČT Lovosice bude uklízet nepořádek kolem turistických cest vedoucích k turistické chatě na Lovoši.

Pozvánka na 42.ročník „Jarní putování okolím Lovoše“

Klub českých turistů Lovosice zve všechny přátele pohybu v přírodě do rozkvetlého Českého středohoří. Prezentace účastníků 42. ročníku Jarního putování okolím Lovoše je v sobotu 29. dubna od 7 do 10 hodin v Sauně v Přívozní ulici v Lovosicích. Autobusy vás odvezou ke startu pod kostel sv. Petra a Pavla v Sutomi se zastávkou v Bílince. Cíl je tradiční – v turistické chatě na vrcholu Lovoše.

Pojeďte s námi po Santiniho stavbách, nejen autobusem a také kousek pěšky

Jan Blažej Santini-Aichel (3. 2. 1677 – 7. 12. 1723) byl významný český architekt italského původu, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika. Pracoval zejména pro církevní řády, ale nevyhýbal se ani zakázkám pro šlechtu. Letos uplyne přesně 300 let od jeho úmrtí. Objevíme svět linií v  Santiniho významných realizacích na území Čech a Moravy - Klášter Želiv, Žďár n/S, Zelená Hora.

Pozvánka na Májové dny 2023

Již po patnácté oslavíme Den vítězství aktivně „Májovými dny na kolech“, tentokrát na jižním Plzeňsku, poklidném kraji mezi řekami Úhlavou a Úslavou. Městečko Blovice s malebným náměstím, radnicí, barokním kostelem sv. Jana Evangelisty a muzeem leží pod západními výběžky Brd.