Letos se po roční odmlce se opět uskutečnila nejen malými turisty oblíbená akce Lovosická vánočka. Tématem pro 29. ročník se stal Pán prstenů. Zúčastnilo se 20 skupin. Celkem asi 100 účastníků. Soutěžící si po cestě mohli vyzkoušet střelbu z luku, překládat trpasličí runy, projít bludištěm nebo souboj se skřety. Pod vrcholem na ně čekal také zlý správce, který je nechal potěžkat měšec a odhadnout sumu, která se v něm skrývá. Měšec si odnesli III. VOM Ústí n.L. – Bobříci, kteří se spletli v odhadu jen o 4 Kč. Na vrcholu pak na každého čekal pamětní list, vánočka a turistická vizitka.
Vítězství si odvezli  Klub lesní moudrosti Roudnice n. L - Losíci  s 58 body jen těsně před  III. VOM Ústí n.L. - Bobříci (57 bodů) a dalším týmem Klubu lesní moudrosti Roudnice n. L - Myši (56 bodů)
 
Celou akci doprovázelo mrazivé počasí a sníh, a jelikož se vše vydařilo, můžeme s potěšením očekávat 30. ročník, který se uskuteční v prosinci nadcházejícího roku. Poděkování patří všem organizátorů, nejvíce pak manželům Schejbalovým.