Kamera na Lovoši opět funguje

Po delší době se nám opět podařilo zprovoznit webovou kameru na Lovoši. Podívat se na ní můžete na portálu Humlnet.

Střeďáci nezahálejí

Ihned po skončení koronavirové uzávěry navázali „Střeďáci“ na „předkoronavirové“ aktivity za poznáním Českého středohoří:

Výlet za krásou ruční práce

Členové Klubu českých turistů Lovosice přijali pozvání paní Evy Bohmové na výstavu patchworku do Galerie Tomáš Vosolsobě ve Velvarech. Patchwork (anglicky patch – záplata, work - práce) je specifická textilní technika. Jedná se o sešívání malých, různě barevných kousků látek tak, aby vytvářely geometrické vzory.

Májové dny 2021

Již po třinácté uctili turisté lovosického Klubu českých turistů výročí osvobození republiky aktivně v přírodě. Bohužel koronavirus a restrikce s ním spojené neumožnily dodržet původní termín a vynutily si již podruhé posun termínu. V pátek 4. června 2021 se ubytovalo 26 členů expedice v České hospodě v Heřmanicích v Podještědí. Krátce po poledni vyjela výprava k Jablonnému v Podještědí a přes Velký Valtinov dorazila do Brniště do Ekocentra. Nedaleko Ekocentra vzniklo v části lesa, díky umělcům z Čech a Německa, místo skoro až magické – stezka „Sochy ve skalách“. Stezka je dlouhá 1600 m s výrazným převýšením. Provedli nás po ní trolové, lesní bohyně a strážci lesa v různých podobách. Po prohlídce jsme se vydali přes Lindavu  a Kunratice u Cvikova zpět do Heřmanic.

Chata na vrcholu Lovoše opět v provozu

Klub českých turistů uzavřel nájemní smlouvu na objekt turistické chaty na vrcholu Lovoše s tím, že bude opět zajištěn provoz bufetu minimálně o víkendech.  Novým nájemcem je společnost Milešovka s.r.o., kontakt Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., telefon 721 293 372. 

Turistická chata na Lovoši mění nájemce

V prosinci ukončili po vzájemné dohodě manželé Buriankovi péči o žaludky návštěvníků turistické chaty na vrcholu Lovoše.  Dlouholetí nájemci této významné dominanty Českého středohoří se podíleli svojí prací na rozvoji turistiky na Lovosicku. Klub českých turistů jim i touto cestou děkuje za dlouholetou spolupráci.

Tradiční týden Střeďáků

Také v  letošním roce jsme navzdory koronaviru navázali na tradici týdenních společných turistických pobytů. Letošní již 12 ročník turistických  pobytů – turistů seniorů jsme tentokrát podnikli od 16. srpna do 20. srpna 2020   v Karlových Varech.

Putování na kolech

Klub českých turistů Lovosice pořádal 1. –  8. srpna 2020 putování na kolech v Královéhradeckých lesích a v údolí Orlice.

Lovosičtí turisté senioři zahájili sezonu po nucené přestávce.

Po přestávce způsobené omezením vycházení pro nás, zvláště ohroženou skupinu –  turistů seniorů,  jsme navázali na jarní vycházky

Májové dny na kolech

Epidemie koronaviru nedovolila  uspořádat již dvanáctý ročník Májových dnů pořádaných Klubem českých turistů v obvyklém termínu na Dny osvobození. Sedmnáct přátel aktivního pohybu se tak sjelo až v pátek odpoledne 12. června v Heřmanicích v Podještědí. První etapa vedla přes Kněžice k významné dominantě - zámku Lemberk. Po krátkém osvěžení u Zdislaviny studánky jsme se lipovou alejí doslova vyšplhali k zámku. Odtud jsme sjeli do Janovic a prohlédli si bývalé poutní místo Janovické poustevny. Na zpáteční cestě nás dohonil krátký déšť, který jsme ale přečkali v cukrárně na náměstí v Jablonném. Po večeři někteří využili „Noc kostelů“ a zúčastnili se v kostele v Kunraticích slavnostního otevření unikátní expozice moderního skla Jiřího Pačínky. Někteří se vydali na  prohlídku otevřené baziliky v Jablonném v Podještědí