Novoroční výstup na Lovoš 2023

Tradice novoročních výstupů na Lovoš byla zahájena dne 1. ledna 1979, kdy se na vrcholu sešla parta nadšenců, kteří se v letech 1977 a 1978 podíleli na obnově zchátralé vrcholové chaty. Kovidové roky zavinily, že historie Novoročního výstupu je v kalendáři akcí lovosického Klubu českých turistů o něco kratší, letos po třiačtyřicáté.

Lovosická vánočka aneb O měšec zlého správce 2022

V sobotu 3.12.2022 se konal 30. ročník akce Lovosická vánočka. Akce se zúčastnilo 112 účastníků v 17 skupinách, z celého Ústeckého kraje. Start byl tradičně na lovosickém náměstí. Trasa vedla přes Lhotku, Dvě lípy do sedla mezi Kybičkou a Lovošem a odtud na vrchol, kde v chatě byl cíl. Po cestě se plnili různé soutěže. Celá akce byla zaměřena na staré pověsti.

Vzpomínkový pochod Jaroslava Rősslera

V sobotu 22. října 2022 uplynulo 5 let od úmrtí pana Jaroslava Rősslera, který zemřel v Mělníku po krátké nemoci ve věku 80 let. V rámci tradičních středečních výletů se proto ve středu 26. října 2022 uskutečnil vzpomínkový pochod na jeho památku. Právě před 5 lety, dne 18. října 2017, se uskutečnil podobný výlet, který byl však pro pana Rősslera poslední. A proto, jako vzpomínku na něj, byl uskutečněn tento výlet.

Podzimní víkend na kolech v Máchově kraji

V pátek 7. října 2022 se ubytovalo 21 členů expedice „Ploučnice na kolech“ v penzionu Raj nedaleko Holan. Krátce po poledni vyrazila výprava do sluncem zalité krajiny kolem Ronova a Holanských rybníků. Úvodní stoupání do Blíževedel bylo na trase jediné těžší. V Kravařích jsme chvíli čekali na Petra, který musel zalepit píchlé kolo. Druhý těžký úsek nás čekal po rozbahněné lesní cestě ze Stvolinek okolo Koňského rybníka. V lese ale neodolaly „sběračky“ houbařské vášni, zastavil je až nedostatek místa na přepravu úlovků. Část výpravy si pak odskočila pokochat se výhledem ze skály Smrtka. Trochu se houbařilo ještě v lesících kolem cyklotrasy č. 3098. Polní cesta přešla na silničku a po hrázi Holanského rybníka jsme dorazili do Holan. Všichni už spěchali s úlovky do penzionu.

Třeboňskem na kolech

Letošní srpnové putování na kolech Klubu českých turistů patřilo kraji Emy Destinové. Celkem 25 vyznavačů aktivní dovolené se v sobotu 30. července 2022 ubytovalo v Fähnrichově mlýně nedaleko Stráže nad Nežárkou. Ještě odpoledne někteří nedočkavci vyrazili na kola. Po lesní cestě vyrazili směrem k památnému dubu Emy Destinové. V nedaleké stejnojmenné restauraci nabrali síly na návrat přes Novosedly a Jemčinu zpět do penzionu, celkem 25 km.

Vernisáž výstavy ke 130 let chaty na Lovoši

Klub českých turistů Lovosice si v těchto dnech připomíná 130. výročí otevření první chaty na Lovoši. Při té příležitosti připravil Klub výstavu, která mapuje nejen historii chaty na Lovoši, ale poskytuje i stručný obraz vývoje turistiky v Lovosicích. Výstava byla slavnostně otevřena ve čtvrtek 16. června za účasti předsedy oblastního výboru KČT pana Eichlera a starosty Lovosic pana Milana Diana.

Revitalizace chaty na Lovoši - čistička (video)

Nejdůležitější operace revitalizace chaty na Lovoši, výstavba čističky odpadních vod, opět o krok postoupila. Firma CHLOP s.r.o. odvedla perfektní práci, když na místě bývalých záchodů pod turistickou chatou na Lovoši připravila lože pro dvě nádrže čističky. Nebylo to vůbec jednoduché, čedič není žádné mejdlíčko a tak se muselo hledat řešení mezi balvany a rostlou skálou a zároveň dodržet centimetrové požadavky pro spádování potrubí. Povedlo se a jáma zhruba 6 metrů dlouhá a 2,5 metru hluboká byla připravena pro usazení nádrží.

Jarní putování okolím Lovoše 2022

Protiepidemická opatření způsobila, že 41. ročník Jarního putování okolím Lovoše se konal až po dvouleté přestávce. Předpověď počasí a víra, že po odmlce bude řada turistů ráda za výlet rozkvetlým Středohořím, naladily pořadatele k optimismu. Posílili proto autobusovou přepravu na Paškapole a chatu, ve které právě probíhá rekonstrukce, připravili spolu s nájemci na nápor turistů. Na děti čekalo překvapení, koutek se soutěžemi v sedle Lovoše, kde si mladí turisté mohli vyzkoušet své znalosti a obratnost. Již tradičně byl jiný pamětní list, tentokrát připomněl 130. výročí chaty na Lovoši. V cíli dostal každý za odměnu diplom a „Supersušenku“ od EMCA

Lovosická Vánočka, aneb O měšec zlého správce

Letos se po roční odmlce se opět uskutečnila nejen malými turisty oblíbená akce Lovosická vánočka. Tématem pro 29. ročník se stal Pán prstenů. Zúčastnilo se 20 skupin. Celkem asi 100 účastníků. Soutěžící si po cestě mohli vyzkoušet střelbu z luku, překládat trpasličí runy, projít bludištěm nebo souboj se skřety. Pod vrcholem na ně čekal také zlý správce, který je nechal potěžkat měšec a odhadnout sumu, která se v něm skrývá. Měšec si odnesli III. VOM Ústí n.L. – Bobříci, kteří se spletli v odhadu jen o 4 Kč. Na vrcholu pak na každého čekal pamětní list, vánočka a turistická vizitka.

Lovosičtí turisté hodnotili

V sobotu 13. listopadu 2021 se v sále staré radnice sešly více než tři desítky členů KČT Lovosice na tradičním Závěru sezóny. 
 
Po krátkém přivítání zhodnotil PharmDr Stáně uplynulou sezónu. V prvním čtvrtletí jsme bohužel nemohli pořádat  žádné akce, jmenovitě Novoroční výstup na Lovoš a Jarní putování okolím Lovoše. Turistická sezóna začala tak až v květnu účastí na Litoměřických návratech. Také „Střeďáci“ obnovili své pravidelné středeční výlety až v květnu. Protikoronavirová opatření přesunula  tradiční Májové dny na kolech až na červen. Téměř třicítka cykloturistů jezdila v podhůří Lužických hor a podívala se i do Žitavy. Příjemné bylo červnové setkání s přáteli ve Velvarech na vernisáži výstavy Patchwork s láskou paní Bohmové.