První etapa revitalizace turistické chaty se chýlí ke konci (video)

Počátkem roku 2023 byl u turistické chaty na vrcholu Lovoše zahájen zkušební provoz čističky odpadních vod.

Kalendář KČT 2023 – cestopisná přednáška

V úterý 7. března 2023 se členové KČT Lovosice zúčastnili zajímavé besedy, kterou pořádala Městská knihovna Lovosice. Beseda se nevěnovala obvyklým turistickým cílům, ale tentokrát byla orientovaná na Lovosice.

Lovosičtí turisté hodnotili

V sobotu 4. února 2023 se sešlo v sále Kulturního centra na výroční schůzi 64 členů Klubu českých turistů Lovosice. Pořadatelé nejprve přivítali hosty, starostu Lovosic ing. Vojtěcha Krejčího a za nájemce chaty Ondřeje Miřejovského. Paní Milena Šiklová pak předala manželům Zalabákovým jménem Ústeckého oblastního výboru KČT vyznamenání za dlouholetou aktivní práci v turistice.

Novoroční výstup na Lovoš 2023

Tradice novoročních výstupů na Lovoš byla zahájena dne 1. ledna 1979, kdy se na vrcholu sešla parta nadšenců, kteří se v letech 1977 a 1978 podíleli na obnově zchátralé vrcholové chaty. Kovidové roky zavinily, že historie Novoročního výstupu je v kalendáři akcí lovosického Klubu českých turistů o něco kratší, letos po třiačtyřicáté.

Lovosická vánočka aneb O měšec zlého správce 2022

V sobotu 3.12.2022 se konal 30. ročník akce Lovosická vánočka. Akce se zúčastnilo 112 účastníků v 17 skupinách, z celého Ústeckého kraje. Start byl tradičně na lovosickém náměstí. Trasa vedla přes Lhotku, Dvě lípy do sedla mezi Kybičkou a Lovošem a odtud na vrchol, kde v chatě byl cíl. Po cestě se plnili různé soutěže. Celá akce byla zaměřena na staré pověsti.

Vzpomínkový pochod Jaroslava Rősslera

V sobotu 22. října 2022 uplynulo 5 let od úmrtí pana Jaroslava Rősslera, který zemřel v Mělníku po krátké nemoci ve věku 80 let. V rámci tradičních středečních výletů se proto ve středu 26. října 2022 uskutečnil vzpomínkový pochod na jeho památku. Právě před 5 lety, dne 18. října 2017, se uskutečnil podobný výlet, který byl však pro pana Rősslera poslední. A proto, jako vzpomínku na něj, byl uskutečněn tento výlet.

Podzimní víkend na kolech v Máchově kraji

V pátek 7. října 2022 se ubytovalo 21 členů expedice „Ploučnice na kolech“ v penzionu Raj nedaleko Holan. Krátce po poledni vyrazila výprava do sluncem zalité krajiny kolem Ronova a Holanských rybníků. Úvodní stoupání do Blíževedel bylo na trase jediné těžší. V Kravařích jsme chvíli čekali na Petra, který musel zalepit píchlé kolo. Druhý těžký úsek nás čekal po rozbahněné lesní cestě ze Stvolinek okolo Koňského rybníka. V lese ale neodolaly „sběračky“ houbařské vášni, zastavil je až nedostatek místa na přepravu úlovků. Část výpravy si pak odskočila pokochat se výhledem ze skály Smrtka. Trochu se houbařilo ještě v lesících kolem cyklotrasy č. 3098. Polní cesta přešla na silničku a po hrázi Holanského rybníka jsme dorazili do Holan. Všichni už spěchali s úlovky do penzionu.

Třeboňskem na kolech

Letošní srpnové putování na kolech Klubu českých turistů patřilo kraji Emy Destinové. Celkem 25 vyznavačů aktivní dovolené se v sobotu 30. července 2022 ubytovalo v Fähnrichově mlýně nedaleko Stráže nad Nežárkou. Ještě odpoledne někteří nedočkavci vyrazili na kola. Po lesní cestě vyrazili směrem k památnému dubu Emy Destinové. V nedaleké stejnojmenné restauraci nabrali síly na návrat přes Novosedly a Jemčinu zpět do penzionu, celkem 25 km.

Vernisáž výstavy ke 130 let chaty na Lovoši

Klub českých turistů Lovosice si v těchto dnech připomíná 130. výročí otevření první chaty na Lovoši. Při té příležitosti připravil Klub výstavu, která mapuje nejen historii chaty na Lovoši, ale poskytuje i stručný obraz vývoje turistiky v Lovosicích. Výstava byla slavnostně otevřena ve čtvrtek 16. června za účasti předsedy oblastního výboru KČT pana Eichlera a starosty Lovosic pana Milana Diana.

Revitalizace chaty na Lovoši - čistička (video)

Nejdůležitější operace revitalizace chaty na Lovoši, výstavba čističky odpadních vod, opět o krok postoupila. Firma CHLOP s.r.o. odvedla perfektní práci, když na místě bývalých záchodů pod turistickou chatou na Lovoši připravila lože pro dvě nádrže čističky. Nebylo to vůbec jednoduché, čedič není žádné mejdlíčko a tak se muselo hledat řešení mezi balvany a rostlou skálou a zároveň dodržet centimetrové požadavky pro spádování potrubí. Povedlo se a jáma zhruba 6 metrů dlouhá a 2,5 metru hluboká byla připravena pro usazení nádrží.