Klub českých turistů Lovosice pořádal 1. –  8. srpna 2020 putování na kolech v Královéhradeckých lesích a v údolí Orlice.
Sobotní odpoledne příjezdu bylo věnováno průzkumu nejbližšího okolí Třebechovic pod Orebem. Část výpravy se věnovala procházce po historickém jádru města, část vyrazila na první projížďku do hlubokých lesů. Jejich cílem byl 11 km vzdálený Ranč Bělečko. Přes velké horko byla jízda i osvěžení v hospůdce velmi příjemné. Také druhý den meteorologové slibovali vedro. Přesto byla cesta napříč lesy do Holic osvěžující. V Holicích jsme ale dlouho hledali otevřenou restauraci. Od návštěvy muzea cestovatele Holuba nás odradily blížící se černé mraky. Naštěstí opravdový slejvák nás po 50 km jízdě zastihl až u večeře v hotelu.
V pondělí od rána pršelo, a proto musela kola zůstat v hotelu. Část výpravy navštívila zámek Kuks, část výpravy si jela prohlédnout historické jádro Hradce Králové. Ani úterní předpověď počasí nebyla optimistická. Auty jsme se přepravili na prohlídku zámku Opočno. Odpoledne se desítka odvážlivců vydala na rozhlednu v Libníkovicích. Sv. Petr se smiloval a nenamočil nás. Na středu byla naplánovaná „horská“ etapa s krutým výjezdem do Nové Vsi a dál až na rozhlednu Osičina. Den sliboval daleké výhledy, které jsme si bohužel ze zavřené rozhledny nevychutnali. Ze silniček kolem rozhledny se nám ale Orlické hory i Krkonoše ukazovaly v plné kráse. Potom nás čekal krkolomný sjezd k poutnímu místu Dřizna a už jen oběd v Dobrušce a zpáteční cesta přes Opočno, opět 50 km. Ve čtvrtek jsme vyrazili proti proudu Orlice do Kostelce n. O. Část výpravy pokračovala dál k zámku Doudleby, část výpravy si prohlédla interiéry kosteleckého zámku. Na zpáteční cestě jsme se se smíšenými pocity osvěžili v Roubence v Týništi. Závěrečná etapa v pátek vedla opět převážně lesy, tentokrát do Horního Jelení. Cestou nás příjemně překvapily Velíny se svým nádherně restaurovaným roubeným kostelem a neobvyklým uspořádáním okolí kostelíku. Po obědě v Jelení jsme se všichni těšili na Pražírnu kávy v Borohrádku a káva nás opravdu nezklamala. Pohodovou atmosféru týdne domalovávala možnost večerního koupání v Třebechovicích a také příjemná kavárnička na náměstí. Samozřejmostí byla návštěva Orebu a hlavně Muzea betlémů. Dámy si nenechaly ujít bohatý sortiment kožených výrobků v „kabelkárně“.
Děkujeme paní Petříkové v hotelu Bor za týdenní azyl a výbornou kuchyň.