Pro Klub českých turistů Lovosice znamená každoročně poslední sobota v dubnu plné nasazení. Předpověď počasí a konec konců  noční déšť ale nadělal pořadatelům vrásky. Pro letošní jubilejní 40. ročník připravil tým organizátorů řadu novinek. Kromě změny místa startu na Paškapoli, také krátké zastavení pro děti v sedle Lovoše. Zde si mladí turisté mohli vyzkoušet své znalosti a obratnost. Již tradičně byl jiný pamětní list, tentokrát připomněl diplomy z úvodních ročníků pochodu. V cíli dostal každý perníkovou medaili pro vítěze. Vítězi byli všichni, kteří se řídili starým heslem turistů „Není v přírodě špatného počasí, je jen špatné turistovo oblečení“.
 
Kolem šesté ranní si v restauraci Sauna začali pořadatelé připravovat nezbytné věci ke zdaru akce - napnout poutač, nalepit mapy, připravit stolky pro registraci účastníků. Část týmu po sedmé hodině vystoupala do sedla připravit soutěže pro děti a do cíle na vrcholu Lovoše. Když přijely autobusy Dopravní společnosti Ústeckého kraje, která zajišťovala přepravu ke startu, bylo vše nachystáno.
 
Přes 300 účastníků (včetně přátel z družebního Coswigu) vyrazilo na trasy v rozkvetlém Středohoří. Uplakané počasí ovlivnilo rozložení počtu účastníků, čím delší trasy, tím méně odvážlivců. Nejvíce jich prošlo tradiční 7-kilometrovou trasu z Velemína údolím Milešovského potoka, celkem 118. Dvanáctku z Paškapole kolem studánky si vybralo  66 turistů. Na Milešovku po 16-kilometrové trase vystoupalo 41 pochodníků. Na dvacítce obdivovalo rozkvetlou Portu Bohemiku 33 turistů. Na 25 km trasu kolem Páleče šlo pouze 12 turistů.  Na padesátku z Lovosic vyrazil jediný, zato v rekordním čase necelých 8 hodin. Stejně tak si pouze jediný odvážlivec vybral cyklotrasu.    
 
Letošnímu ročníku opět kralovaly ženy, celkem 141. Početní převahu nad ženami měli ze zúčastněných 131 mužů jen ti na delších trasách. Obdivuhodný je výkon 15 turistů starších 70 let.  Pořadatele také potěšilo 70 dětí mladších patnácti let.
 
Výbor KČT děkuje všem více než dvaceti pořadatelům za zajištění akce a manželům Černohorským a Buriánkovým za perfektní zázemí.
 
Za rok na 41. ročníku Putování okolím Lovoše nashledanou.