Druhý klubový jarní výlet byl za kamennými koulemi pod Trabicí, kopec v Českém Středohoří. Koule jsou prý výsledkem méně častého rozpadu čediče (kulová odlučnost).
 
V sobotu 6.4.2019 v 8,30 jsem našli spojení ČD Lovosice – Sebuzín – s přestupem na HN Ústí n.L., kde  jsme využili mezinárodní spoj Drážďany –Litoměřice. Příjemná paní průvodčí nás upozornila na výstup v Sebuzíně.
Došli jsme na rozcestí turistických značených cest, zvolili modrou TZ a vydali se směr Trabice - Kostelní sedlo. Krátce na to začalo hledání, zkoumání informací z internetu. Nejprve jsme objevili balvany, které možná připomínaly kouli, ale nebylo to ono! Skupina se vydala po silnici k lomu, Růženka seběhla do lesa a už objevila první opravdové koule. Zdokumentovali jsme vše, zapózovali a pokračovali k lomu. Neutěšený pohled, díra v kopci Trabice!
 
Na Trabici  snad sídlili i Keltové. Na vrcholu jsou zbytky ohrazení prostoru.
 
Od lomu nás ale potěšily aspoň výhledy na ještě celé!!! krásné kopce Středohoří. Pokračovali jsme potom opět po modré značce pod Plešivec ke kapli sv. Jana a na Kamýk. Otevíraly se nám výhledy na rozkvetlé Středohoří. Tařice už zažlutila i trosky hradu Kamýk. Vyšlápli jsme i na hrad.
 
Ve vsi Kamýk se naše skupina rozdělila na motorizovanou (přijelo pro ni auto), která  ještě zajela na Hradiště, jestli už kvete  koniklec luční. Pěší skupina došla do Litoměřic na vlak směr Lovosice .
 
Krásné jarní počasí a objev kamenných koulí. Podařený výlet KČT Lovosice.