Klub českých turistů Lovosice letos po čtyřicáté otevíral turistickou sezónu novoročním výstupem na vrchol Lovoše. Udržuje tím stále živou tradici, kterou zahájili brigádníci obnovující zchátralou turistickou chatu na vrcholu (570 m n.m.).
První nedočkavci vystoupali na Lovoš již krátce před šestou, ačkoliv chata otevírá až po sedmé. Svatý Petr se na nás trochu hněval, ale jen trochu, neboť deště z těžkých mraků bylo pomálu a občas byly vidět i paprsky slunce. Nejkratší cesta po zelené z Lovosic nebyla příliš rozblácená i cesta od parkoviště po žluté byla pohodová. Všichni, kteří dorazili na vrchol, byli odměněni krásnými výhledy na České středohoří a také pamětním listem. Členové KČT jich rozdali téměř jeden tisíc dvěstě.
 
Provozovatelé chaty, rodina Buriánkova, se měli co otáčet, aby uspokojili hrdla příchozích. Příjemnou odpolední náladu dokreslila tradiční hudební produkce skupiny Karavana. Všichni účastníci určitě měli dobrý pocit nejen ze sportovního výkonu, ale i z příjemného setkání s přáteli.