Klub českých turistů využil pohostinnosti manželů Černohorských a registraci již 39. ročníku Jarního putování okolím Lovoše připravil v Sauně v Přívozní ulici.  Kolem šesté ranní se začali scházet pořadatelé, aby připravili nezbytné věci ke startu akce - napnout poutač, nalepit mapy, připravit stolky pro napsání přihlášek a také stolky pro registraci účastníků. Autobusy firmy Bus Line, které zajišťovaly přepravu k výchozím místům, přijely včas.
 
Dopravu nepotřebovala jen trojice dálkoplazů, která již před sedmou vyrazila na nejdelší trasu 50 km. První autobus před půl osmou využili zejména účastníci tras vycházejících z Milešova, patnáctky, dvacítky a třicítky.
 
Nejvíce pochodníků vyrazilo na desítku z Velemína, celkem 162. Také na patnácku z Milešova přes Milešovku a Velemín jich vyrazila více než stovka, celkem 142. Trasa 20 km přes Milešovku, Paškapole a kolem Kletečné zlákala 52 turistů. Malý zájem (pouze 15) byl o třicítku, která vedla přes Milešovku, Lukov a Březno a končila stejně jako všechny ostatní trasy na vrcholu Lovoše.
 
Stoupání na Lovoš nejkratší tříkilometrovou trasou z Bílinky vyšlápla třicítka účastníků. Navržené trasy na kola využilo pouze sedm cyklistů.
 
I  letošnímu ročníku kralovaly ženy (celkem 268). Obdivuhodná je účast celkem 46 účastníků starších 70-ti let, kde ale měli mírnou převahu muži (24). Nejstarším účastníkem byl tradičně pan Prokopius, ročník 1924 (šel 20 km). Pořadatele potěšilo 79 dětí mladších deseti let.
 
Předpověď počasí turistům nahrála a tak všech 499 účastníků mohlo za příjemného počasí obdivovat krásy rozkvetlého Středohoří, kochat se na vrcholu Lovoše nádherným výhledem a strávit příjemné chvíle s přáteli. Po namáhavém výstupu si turisté v cíli zasloužili diplom a tatranku. Manželé Buriánkovi se museli v chatě otáčet, aby zvládli nápor turistů.
 
Výbor KČT děkuje všem pořadatelům za zajištění pochodu a manželům Černohorským a Buriánkovým za perfektní zázemí. Tak za rok v jubilejním ročníku putování nashledanou.