Každoročně začíná kalendář akcí lovosického Klubu českých turistů Novoročním výstupem na Lovoš, letos již po třicáté čtvrté. Mezi prvními se na vrchol již dlouhá léta vypravuje předsedkyně KČT Lovosice paní Milena Šiklová.

Ptám se, jaké to bylo letos?

Na akci se samozřejmě nejen my, ale i rodina Buriankova připravujeme dlouho předem. Ani letos jsme přípravu pamětních kartiček nezanedbali, přesto jsme to měli vzhledem k drobné chybě časově trochu dramatické. Ale na Nový rok jsme mohly s Ingrid Burianovou a Ivou Šafratovou vyrazit ještě za tmy, abychom u chaty byly ještě před sedmou.

Již tak brzy?

Nějakou desítku let jsem nahoře mezi prvními, abych mohla i těm ranním nedočkavcům předat pamětní list. I letos jsme už ve čtvrt na osm předávaly kartičku s číslem 7. V poledne nás vystřídali pan Janata a paní Jenčíková, a těm připravených 800 kartiček vydrželo jen do tří hodin, takže později příchozím jsme bohužel pamětní list nemohli nabídnout.

Má tato akce návaznost na další akce turistů?

Letošní Novoroční výstup přihlásil náš odbor do republikové akce „Vystup na svůj vrchol“. Účastníci této akce si mohli za 10,-Kč zakoupit záznamník s otisknutým razítkem a tím přispět na výstavbu Bezručovy chaty na Lysé hoře v Beskydech. Akce se týká dalších asi 50 vrcholů po celé republice a tak je to jistě zajímavá turistická příležitost. Díky zakoupeným záznamníkům na Lovoši může KČT poslat na konto výstavby Bezručovy chaty 1 200,-Kč.

Také bych chtěla touto cestou poděkovat členům skupiny Karavana, kteří nám čas zpestřili příjemnou muzikou, a těším se na další akce KČT Lovosice

Děkuji za rozhovor
Ing. Miloš Vodička