Klub českých turistů Lovosice zve všechny přátele pohybu v přírodě do rozkvetlého Českého středohoří. Prezentace účastníků 42. ročníku Jarního putování okolím Lovoše je v sobotu 29. dubna od 7 do 10 hodin v Sauně v Přívozní ulici v Lovosicích. Autobusy vás odvezou ke startu pod kostel sv. Petra a Pavla v Sutomi se zastávkou v Bílince. Cíl je tradiční – v turistické chatě na vrcholu Lovoše.
 
Nejkratší čtyřkilometrová trasa vedoucí z Bílinky přes Struženku na Lovoš je připravena pro nejmenší turisty. Trasa 8 km nás provede ze Sutomi po žluté turistické značce místy, kde v roce 1756 zuřila první bitva sedmileté války. Dvanáctikilometrová trasa zavede pochodníky pod zříceninu hradu Košťálov a přes Boreč do obce Březno. Po modré značce pak zamíří na Struženku, odkud vystoupá do cíle.
 
Historicky nejnavštěvovanější trasa 16 km směřuje také pod Košťálov a po silničce do Borče a na Struženku. Ze Struženky polní cestou do Března, Oparenským údolím k Černodolskému mlýnu a odtud do cíle na Lovoši
 
Pětadvacítka nás zavede na Milešovku, odkud sestoupíme do Velemína a Opárenským údolím k Černodolskému mlýnu. Náročná 33-km trasa vede na Milešovku, odtud sestoupí u Litochovic téměř až k Labi. Po zelené turistické značce vede Portou Bohemikou do Malých Žernosek a Opárenským údolím až k Černodolskému mlýnu a do cíle na Lovoši. 
 
Padesátka jako jediná startuje z Lovosic. Přes Portu Bohemiku a Paškapole vystoupá na Milešovku a přes Lukov a Ostrý dorazí do cíle na vrcholu Lovoše.
 
Cestou na trasách čeká nejmladší účastníky malé překvapení. V cíli obdrží každý účastník pamětní list. Organizátoři věří, že nad nimi bude svatý Petr držet ochrannou ruku a České středohoří se oblékne do rozkvetlých šatů. Přijďte v sobotu 29. dubna 2023 aktivním pohybem oslavit jaro pod Lovošem. Bližší informace na www: kct.lovosice.net nebo ve skříňce KČT Lovosice v ulici Osvoboditelů.