Pozvánka na 42.ročník „Jarní putování okolím Lovoše“

Klub českých turistů Lovosice zve všechny přátele pohybu v přírodě do rozkvetlého Českého středohoří. Prezentace účastníků 42. ročníku Jarního putování okolím Lovoše je v sobotu 29. dubna od 7 do 10 hodin v Sauně v Přívozní ulici v Lovosicích. Autobusy vás odvezou ke startu pod kostel sv. Petra a Pavla v Sutomi se zastávkou v Bílince. Cíl je tradiční – v turistické chatě na vrcholu Lovoše.

Pojeďte s námi po Santiniho stavbách, nejen autobusem a také kousek pěšky

Jan Blažej Santini-Aichel (3. 2. 1677 – 7. 12. 1723) byl významný český architekt italského původu, který se proslavil svým jedinečným stylem nazývaným barokní gotika. Pracoval zejména pro církevní řády, ale nevyhýbal se ani zakázkám pro šlechtu. Letos uplyne přesně 300 let od jeho úmrtí. Objevíme svět linií v  Santiniho významných realizacích na území Čech a Moravy - Klášter Želiv, Žďár n/S, Zelená Hora.

Pozvánka na Májové dny 2023

Již po patnácté oslavíme Den vítězství aktivně „Májovými dny na kolech“, tentokrát na jižním Plzeňsku, poklidném kraji mezi řekami Úhlavou a Úslavou. Městečko Blovice s malebným náměstím, radnicí, barokním kostelem sv. Jana Evangelisty a muzeem leží pod západními výběžky Brd.
 

Jarní putování okolím Lovoše 2022

Pro Klub českých turistů Lovosice znamená každoročně poslední sobota v dubnu plné nasazení. Výjimkou byly roky 2020 a 2021, ve kterých kvůli protiepidemickým opatřením se akce nemohla uskutečnit. Pro letošní 41. ročník připravil tým organizátorů několik novinek. Místo startu tras (kromě 7 a 50 km) je na Paškapoli, kam účastníky odvezou autobusy od registrace u restaurace Sauna v Přívozní ulici. Na trati pochodu je v sedle Lovoše přichystáno krátké zastavení pro děti. Zde si mladí turisté mohou vyzkoušet své znalosti a obratnost. Organizátoři doufají v toleranci sv. Petra, ale vítězi určitě budou všichni, kteří se budou řídit starým heslem turistů „Není v přírodě špatného počasí, je jen špatné turistovo oblečení“.

Přivítejme Nový rok aktivně

Setkejme se s přáteli při příležitosti Novoročního výstupu na Lovoš.
 

Brigáda na chatě Lovoš

Cíl:
vyklizení nepotřebných věcí a uvolnění prostoru pro stavební práce
  • soustředění materiálu před chatou
  • naložení na auto a transport na parkoviště
  • vyložení na parkovišti
 
Kdy:
sobota 16. října 2021
sraz v 9:00 na vrcholu Lovoše