V neděli 22. října 2023 uplynulo již 6 let od úmrtí pana Jaroslava Rősslera, který zemřel v Mělníku po krátké nemoci ve věku 80 let. V rámci tradičních středečních výletů se proto ve středu 18. října 2023 uskutečnil 1. ročník Memoriálu Jaroslava Rősslera. 
Ve vlaku z Lovosic do Hněvic sešla se v ten den skupinka 20 turistů. Po vystoupení z vlaku následoval pěší přesun přes železniční a silniční most přes Labe do Štětí, odkud jsme krátce po 10. hodině odjeli autobusem linky 369 do zastávky Ješovice, rozcestí.
 
Odtud jsme se vydali již pěšky, a to nejprve do obce Ješovice. Zde jsme obdivovali památnou lípu na návsi či autobusovou čekárnu s malovanou mapou zdejšího okolí na zdi. Počasí bylo nádherné, typicky podzimní. Dopolední mlhu nakonec protrhaly paprsky slunce. Cestou jsme také vzpomínali na osudný výlet před 6 lety a někteří sbírali i houby. Po neznačené cestě jsme došli až k prvnímu skalnímu útvaru Liběchovska – Hadovi. Zde jsme posvačili a připili si též kalíškem slivovice. Zdejší skalní útvary vytesal do pískovcových skal ve 40. letech 19. století Václav Levý, zámecký kuchař ze zámku v Liběchově.
 
Pak jsme zamířili okolo Sfingy k jeskyni U Ještěra a dále ke skalní kapli sv. Máří Magdalény. Odtud jsme pak až do Želíz, kde v Hostinci U Blanky jsme si dali výbornou dršťkovou polévku a domácí pečené rohlíky. Následně jsme pokračovali údolím Liběchovky přes Boží Vodu do Liběchova k vlakovému nádraží, odkud jsme po 15. hodině odjeli do Litoměřic, a následně autobusem do Lovosic.
 
Výlet se všem moc líbil, a tak jsme se dohodli, že pokud nám to zdraví a situace dovolí, tak v příštím roce, v podobném termínu, akci opět zopakujeme.