Ve dnech 6. - 8. října 2023 se sedmnáct cykloturistů lovosického KČT setkalo v penzionu Raj nedaleko Blíževedel u České Lípy. Hned v pátek odpoledne osedlali své oře a vydali se k poutnímu místu Kalvárie nedaleko Ostrého. U bohužel zavřeného penzionu jsme nechali své stroje a po malované Křížové cestě se vydali ke kapličkám. Byl od nich nádherný výhled do úštěcké kotliny. Zajímavostí u kapliček je „Koncertní udělátko“, na kterém si návštěvníci mohou přehrát jednu z dvaceti skladeb. Na cestě zpět jsme se občerstvili ve Skalici. Do Litic vedla cyklotrasa po lesní cestě, která však byla dosti poničená. Po ujetých dvaceti kilometrech nám pivo opravdu chutnalo.

Také v sobotu nás čekalo příjemné podzimní počasí. Naše cesta nás vedla na opačnou stranu do Holan. Z obce jsme vystoupali až do Dřevčic. Pak nás čekal dlouhý sjezd do Dubé. Právě byl čas na kávu a dortík v příjemném prostředí zdejší pekárny. Po silničkách chvíli do kopce, chvíli s kopce jsme dorazili do Doks. V restauraci Heller jsme poobědvali a po červené podle Máchova jezera dojeli do Starých Splavů. Cestou do Zahrádek nás trochu vystrašil déšť, ale těch pár kapek jsme zvládli v sedle. V Zahrádkách jsme se ještě občerstvili U svatého Huberta a pak do penzionu už jen posledních sedm kilometrů z celkových padesáti. Večer společná zábava v příjemném kolektivu.

Nedělní ráno nevěstilo nic příjemného, déšť. Prý desátá rozhodne, a když ani v jedenáct nepřestalo pršet, plánovanou cyklotrasu do Hradčan jsme vzdali. I tak to byl příjemně strávený víkend.