Již tradičně pořádá v prvním srpnovém týdnu Klub českých turistů Lovosice cyklistickou expedici. Tentokrát 23 účastníků poznávalo krásy Karlovarského kraje známého nejen lázeňstvím, ale i bohatými přírodními a historickými památkami. Azyl nám poskytl penzion Seeberg v těsném sousedství stejnojmenného hradu.
Při příjezdu v sobotu nás příjemné letní počasí vylákalo na první etapu přes Vojtanov do Skalné. Po zastávce na hradě Vildštejn jsme pokračovali přes Kateřinu do geologického parku SOOS, ve kterém jsme si prošli naučnou stezku. Krátké zastavení ve Františkových Lázních a dojeli jsme zpět do penzionu v Ostrohu právě k večeři.
Neděle začala deštěm, kola jsme raději nechali v penzionu a s deštníky vyrazili za pamětihodnostmi Chebu a Františkových Lázní. Historické jádro Chebu s řadou zajímavostí a galerií opravdu stojí za prohlídku.
Zamračené pondělní ráno nevypadalo optimisticky, ale předpověď slibovala přeháňky jen občasné a tak opět na kola. Namířili jsme tentokrát na hřeben Smrčin k hraniční kapli „Am Ackerl“. Prohlédli jsme si trochu zanedbanou bylinkovou zahradu s dřevěnými sochami mnichů a pak nás čekal dlouhý sjezd k Ohři pod hrad Hohenberg. Na břehu Ohře jsme se napili z pramene Carolinenquelle, jehož voda má vysoký obsahu minerálů a prý léčivé účinky. Podle řeky Roslau jsme pokračovali do hornického Arzbergu. Zklamání z nemožnosti se ve městě naobědvat podtrhl prudký liják, před kterým jsme se naštěstí ukryli v informačním místě bývalého dolu Kleiner Johannes. Přes Pomezí s příjemnou restaurací jsme se trochu zabláceni vrátili do Ostrohu.
Úterý nás čekala pohodová cyklostezka podél Ohře do Kynšperka. Zklamal nás zavřený zámek v Mostově. Po obědě ve „Skleníku“ jsme vyrazili zpět přes Františkovy Lázně. Svatý Petr vytrestal část výpravy za pohodu při kafíčku v lázních pořádnou bouřkou, naštěstí až v posledních metrech před Ostrohem.
Ve středu jsme zamířili opět do Bavorska, do Selbu. Polní cesta z Libé na hranice byla samá kaluž, ale na Bavorské straně nás čekaly příjemné cyklostezky. Zastavili jsme se u geotopu v Häusellohe, kde se těžila a zpracovávala žula. Selb je ve světě známý svou výrobou porcelánu. Pokochali jsme se nádhernou porcelánovou kašnou a vydali se po cyklotrase „Most Bavorsko-Čechy“ do Aše. V Aši jsme horko těžko našli restauraci na oběd. Pak nás čekalo stoupání na Nebesa a dlouhý sjezd do Hazlova.
Čtvrtek byl opět deštivý, tak si každý našel svůj program. Větší část výpravy navštívila zámek Kynžvart, poobědvala na Kladské a v Bečově navštívila expozici s relikviářem sv. Maura. Cestou zpět jsme využili výborné viditelnosti po přechodu fronty na rozhledně v Krásně.
V pátek jsme zamířili, opět na kole, přes Cheb do Hrozňatova k poutnímu místu Maria Loreto. V Chebu jsme se pokochali krásným prostředím údolí Ohře. Na cyklostezce na zrušené Slapanské trati nás nepříjemně překvapil blátivý úsek, ale naopak potěšil Vechtr č. 14. Po prohlídce interieru Lorety jsme naštěstí mohli strávit liják při dobrém jídle. Pokračovali jsme víceméně polňačkami podél přehrady Jesenice k památníku První pěší divize americké armády. Opět přes Františkovy Lázně jsme večer dorazili do Ostrohu.
V sobotu už jen zabalit a návrat domů. Týden byl ve znamení deště i slunce, také zemětřesení, pohybu v krásném prostředí, zajímavých památek a hlavně setkání s příjemnými přáteli.