V kalendáři KČT je již tradičně únorový termín určený pro besedy. Tentokrát to v úterý 18. února 2020 v prostorách Staré radnice nebylo o exotických či blízkých zemích. Využili jsme nabídky Českého rozhlasu Sever a seznámili se s jeho zázemím. Moderátor Petr Beran s kolegou na úvod představili Český rozhlas Sever jako stanici, která vysílá 24 hodin denně pro Ústecký kraj zpravodajství s důrazem na regionální informace. Pro posluchače připravují rozhovory, diskuse se zajímavými lidmi, soutěže, vysílání pro národnostní menšiny, domácí i zahraniční country a populární hudbu.
 
V krátkém filmu nás redaktorka Eva Bucharová provedla budovou Českého rozhlasu Sever v Ústí nad Labem. Původně sídlo ústeckého textilního magnáta Carla Fridricha Wolfruma, které bylo postaveno na přelomu 19. a 20. století, patří k nejhezčím vilám ve městě.  Stavebně je vila tak dobře zachovalá, že ji často využívají filmaři pro historické záběry. V přímém přenosu (on-line) jsme prostřednictvím kamer nahlédli do budovy rozhlasu, do Newsroomu, kde se zpracovávají příspěvky a odkud moderátoři, zprávaři, editoři a zpravodajové vstupují do živého vysílání radia. Přiblížili nám vysílání z terénu a techniku, kterou byli redaktoři vybaveni dříve a nyní. Bylo nám umožněno vstoupit i do vysílání „Písničky na přání“ s moderátorem Miroslavem Tartárkem. Živě jsme viděli, jak moderátor komunikuje s posluchači a vybírá písničku. I nám splnil jedno přání. Pan Beran také přiblížil svůj pořad „Dobré ráno s Petrem Beranem“. 
 
Samozřejmě došlo na otázky a zajímavosti jak z vysílání, tak i z pracovního života v budově Radia. Vzpomínali jsme na turistickou akci „Se Severem na Bukovku“ a jsme zváni 18. dubna 2020 na akci „Vyšlápněte si se Severem na Jedlovou“ a na 2. ročník opět na Bukovku. Byl to hezký podvečer při kávě s křehkým pečivem a povídáním s milými hosty, který za KČT Lovosice vedla paní Šiklová.