Klub českých turistů Lovosice letos po jednačtyřicáté otevíral turistickou sezónu novoročním výstupem na vrchol Lovoše. Udržuje tím stále živou tradici, kterou zahájili brigádníci, obnovující zchátralou vrcholovou turistickou chatu.
První nedočkavci si přivstali a již v sedm hodin si mohli vyzvednou připravená PF-ka. Letos se na účastníky svatý Petr usmíval a sluncem rozzářil České středohoří. Nejkratší cesta po zelené z Lovosic byla dopoledne utažená mrazem, odpolední sluníčko krustu roztavilo a cesta pak byla trochu dobrodružnější. Cesta z parkoviště byla pohodlná, větší problém byl se zaparkováním velkého množství aut. Ti, kteří dorazili na vrchol byli odměněni pamětním listem. Členové KČT jich již o půl čtvrté rozdali všech připravených jeden a půl tisíce. Spoustě dalších příchozích stačila odměněna krásnými výhledy na České středohoří.
 
Provozovatelé chaty, rodina Buriánkova, se měli co otáčet, aby uspokojili hrdla příchozích. Příjemnou odpolední náladu dokreslila tradiční hudební produkce skupiny Karavana. Všichni účastníci určitě měli dobrý pocit nejen ze sportovního výkonu, ale i z příjemného setkání s přáteli.