Také letos, již po devětatřicáté, byl vrchol Lovoše (570 m. n.m.) v nové sezóně prvním cílem členů Klubu českých turistů Lovosice. Klub tak udržuje tradici, zahájenou brigádníky obnovujícími  zchátralou vrcholovou  chatu.
Členové KČT připravili pro milovníky pohybu v přírodě jako upomínku na výstup tisíc pamětních kartiček, skutečnost však daleko překonala očekávání. Na rozzářený Lovoš vystoupalo tolik nadšenců, že připravený tisíc pamětních PF-ek byl o půl třetí vyčerpán. První nedočkavci vystoupali na Lovoš již krátce po šesté hodině ranní. Oteplení způsobilo, že nejkratší cesta po zelené byla místy pro bláto neschůdná. Všichni, kteří dorazili na vrchol byli odměněni paprsky sluníčka a krásnými výhledy, neboť byla solidní viditelnost.
 
Provozovatelé chaty, rodina Buriánkova, se měli co otáčet, aby uspokojili hrdla příchozích. Příjemnou odpolední náladu dokreslila tradiční hudební produkce skupiny Karavana. Všichni účastníci mohli mít i přes trochu náročnější sestup po blátivé cestě dobrý pocit nejen ze sportovního výkonu, ale i z příjemného setkání s přáteli.