Každoroční letní putování na kolech tentokrát zavedlo členy Klubu českých turistů Lovosice k Blatné. Poslední červencovou sobotu jsme se sešli v penzionu „Hospoda na statku“ v obci Pole. Někteří ještě využili čas do ubytování k prohlídce zámku ve Lnářích, nedočkavá část se zase odpoledne vyjela na kole na kafíčko dvacetikilometrovým okruhem do Blatné. 
V neděli se celá výprava vydala do Březnice. Okolo rybníků jsme přes Tchořovice a Hajany vystoupali do Chlumu. Chvíli do kopce, chvíli s kopce jsme přes Drahenice dojeli do cíle v Březnici. Ve městě byla pouť, což trochu zkomplikovalo oběd, ale čas na prohlídku zámku, parku, či zámecké kavárny se našel. Na zpáteční cestě jsme se osvěžili v Bělčicích a cestou přes Lnáře jsme se kochali krásnými výhledy na krajinu plnou rybníků a remízků. 
V pondělí jsme zamířili do Strakonic. Silničkou lesem jsme vystoupali do Záboří. V Třebohosticích jsme se z „rozhledny jakou svět neviděl“ pokochali nádhernými výhledy na Šumavu. Až na nepříjemný kopec za Hubenovem jsme pohodlně dojeli do Strakonic. Po obědě a procházce městem jsme podle Otavy jeli do Katovic. Opustili jsme údolí řeky, vystoupali přes Mnichov a Hlupín houpavými cestami, chvíli nahoru, chvíli dolů do Čečelovic. Po osvěžení v nejvyšším bodě cesty jsme kolem Kadovského viklanu dorazili právě k večeři.
Tropické úterý patřilo Blatné, zámku, zámeckému parku, cukrárně, celkem 22 km. Odpolední lenošení u bazénu jsme doplnili večerní procházkou k pomníku americké armádě.
Ve středu nás čekala návštěva Rábí. Minuli jsme Chanovice a zastavili se u Památníku víry k výročí příchodu sv. Cyrila a Metoděje u Dobrotic. Po silničkách s nádhernými výhledy na Šumavu přes Velký a Malý Bor jsme sjeli u Hydčic k Otavě. Někteří obdivovali jeden z největších hradních komplexů zevnitř, někteří zvenku a kešerská část výpravy od zajímavých vyhlídek. Po poněkud náročné cestě pěšinkou podél Otavy nás osvěžila krátká zastávka v cukrárně v Horažďovicích. Přes Svéradice jsme vystoupali do Slatiny a po naučné stezce „Okolím Kadovského viklanu“ jsme se vrátili do Pole.
Čtvrteční horký den volal po koupání.  Lesem jsme dojeli přes Jindřichovice k žulovému lomu nad obcí Mačkov. Vychutnali jsme si přírodní prostředí a koupání v průzračné vodě. Krátký odpolední déšť jsme přečkali v cukrárně v Blatné a přes Tchořovice se vrátili do penzionu, bylo to příjemných 29 km. Kešeři si ještě zajeli pro keš ke kamenné Bábě u Bezděkova.
V pátek jsme vyrazili na sever. Část výpravy odjela do podhůří, část přímo do Brd. Brdská část výpravy odjela auty přes Rožmitál do obce Nepomuk. Odtud lesy v bývalém vojenském prostoru k Padrťským rybníkům a přes Nové Mitrovice a Kasejovice zpět do penzionu. Ostatní jeli přes Lnáře do Metel k rybníku, jehož protržení v roce 2002 téměř smetlo Lnáře. Za Starým Smolivcem na nové cyklostezce na staré formanské cestě obdivovali u sochy Brdského anděla výhledy na Brdy. Z Dožic sjeli do Vrčně právě k obědu. Navštívili modelovou železnici se 140 metry kolejí a s poutavým výkladem o historii lokomotiv. Na památku si odnesli stylové jízdenky. Kávu si dali v Nepomuku. Zpět je cesta vedla do Kladrubců. Za kruté stoupání lesní cestou na Bambousek byli odměněni nádhernými výhledy na Brdy, vesničky, rybníky a remízky v údolí. Přes Kasejovice se vrátili do Pole. 
Počasí v týdnu nebylo pro sport ideální a vedra lákala spíš k nicnedělání, přesto jsme najeli kolem tříset kilometrů. Dovolenou jsme neprožili jen na kole, v příjemném penzionu jsme si užili výborné domácí kuchyně, relaxovali u bazénu a do noci diskutovali. Poděkování patří majitelům penzionu, manželům Běhavých za příjemně strávený týden.            
Ing. Miloš Vodička