Již před šestou vyrazilo 15 členů KČT Lovosice do sobotního mrazivého rána, aby připravili start 38. ročníku Jarního putování okolím Lovoše. Výbor KČT využil nabídky manželů Černohorských a pochod tak začínal v  Sauně.  
Od Sauny ale pěšky vyrazili jen čtyři účastníci nejdelší etapy – 50 km. Pro ostatní byly připraveny dva autobusy, které kyvadlově dopravily pochodníky do Března. 
Předpověď počasí sice neslibovala velkou účast, ale Sv. Petr byl k pořadatelům milostivý. Dopolední sluníčko přilákalo na start 420 účastníků, kterým ani kraťoučký déšť po poledni jistě nezkazil zážitek z rozkvetlého Středohoří. 
Nejkratší pětikilometrová trasa zavedla 84 pochodníků na Struženku a dále do cíle na Lovoši. Na osmikilometrovou trasu se směrem na Boreč vydalo nejvíce pochodníků -  146. Také 15km etapa vedla přes Boreč, ale pokračovala až pod hrad Košťálov, tu si prošlo 98 účastníků. Pro pořadatele byla překvapivá účast na 20 kilometrové trase vedoucí přes Milešovku. Počet 68 více než dvakrát převýšil obvyklý zájem. Na delší 30 km byl obvyklý počet – 17. Nejdelší padesátka a cykloetapy již nebyly tolik lákavé. 
Nejstarším účastníkem byl tradičně pan Prokopius, ročník 1924 (šel 20 km). Potěšitelná byla účast omladiny (97 mladších 15 let). I muži se pochlapili a vyrovnali dlouhodobou převahu žen mezi účastníky.
Zpestřením akce bylo „Stoleté losování“ k výročí o ceny sponzora ROSSEMANN pořádané ústředím KČT ke 100 letům republiky a 130 let vzniku Klubu českých turistů. 
Věříme, že účastníci se potěšili z pohybu po rozkvetlém Středohoří a strávili příjemné chvíle při setkáním se známými. Výbor KČT děkuje všem pořadatelům, za zajištění pochodu i losování a manželům Černohorských za perfektní zázemí.
Ing. Miloš Vodička