Klub českých turistů spolu s turisty a turistickými nadšenci z Coswigu uskutečnil ve středu 12.4.2017 již dlouho plánovaný výstup na Milešovku. 
Jde v podstatě o splněné přání našich přátel, které vyslovili v loňském roce při společném putování po krásách Saského Švýcarska o kterém jsme již čtenáře rovněž informovali. Výstup začal na návsi v Milešově, kde jsme je seznámili s historií zámku a kostela němečtí turisté přijeli osobními auty a my jsme dorazili autobusem. Počasí nám dvakrát nepřálo byl deštivý den, ale vzhledem k přípravě a dlouhodobému plánování jsme již výlet nemohli odvolat na jiný den. Během výstupu se počasí nakonec umoudřilo .
 
Za německou stranu se výstupu zúčastnilo 22 zájemců a za klub KČT bylo 11 účastníků. Pro účastníky výstupu byla na vrcholu Milešovky zajištěna prohlídka meteorologické stanice se zajímavým výkladem.
Byl všední den, proto měly obě restaurace zavřeno, to nám však nevadilo ,neboť jsme na vrcholu uspořádali u společného stolu piknik, kde jsme zkonzumovali všechny zásoby,které jsme přinesli sebou na vrchol.Na závěr lze říci,že se výlet vydařil, na vrcholu svítilo sluníčko a všem účastníkům se to moc líbilo.Slíbili jsme si,že opět setkáme 29.dubna při putování kolem Lovoše.
 
Za KČT Erika Trefná