17.1.2009 - Boží dar

Třetí lednový týden kolem sedmé hodiny ranní ožilo jindy liduprázdné lovosické náměstí neobvyklým ruchem. Ze tmy se postupně vynořují postavy svírající v rukách podlouhlé vaky. Takže jsme tady dobře, konstatujeme a přikládáme své lyže k ostatním. Za chvíli přisvištěl autobus a začala nakládka. Už po pár minutách je autobus zaplněný až po střechu. Bohužel se zjišťuje, že se zaregistrovalo více lidí než je sedadel. Poněkud prekérní situace se naštěstí díky sportovnímu přístupu "nadbytečných" osob rychle řeší a tak vyjíždíme.

Cesta do Krušných hor proběhla bez komplikací, úderem deváté vykládáme první skupinu (sjezdaře) na polozaplněném dolním parkovišti ve sjezdařském areálu Klínovec. Početnější skupina běžkařů může ještě chvilku sedět v teple, protože nás čeká cesta na Boží Dar. Po zaparkování autobusu se běžkaři rychle drolí na samostatné skupinky, které vyrážejí do okolí. Příležitostí je hodně na české i německé straně hranice. Počasí je vyhovující, tratě jsou upravené ... tak jen zvolit tu správnou vzdálenost.

Dobu strávenou na lyžích a v místních útulných pohostinstvích nadávkovali všichni optimálně - ve smluvenou hodinu návratu se dostavili všichni. Kolem čtvrté hodiny odpolední nabíráme na Klínovci promrzlé sjezdaře a míříme směr Lovosice. Krátce po 18 hodině vystupujeme na místě, ze kterého jsme dnes ráno vyrazili.

 

Nástup do autobusu Boží Dar 

 Nástup do autobusu

 Boží Dar

 Fichtelberg  V bílé stopě

 Fichtelberg

V bílé stopě