V plánu práce byla sobota 27. března 2010 věnována tradiční brigádě. Očekávali jsme, že uklidíme okolí chaty od odpadků, že se pokusíme postavit další lavičku na jižní straně a že budeme pokračovat v opravách cesty na vrchol. Snad zklamání z pozdního příchodu jara, snad nepříznivé počasí z počátku týdne způsobilo, že účast byla opravdu minimální.

Nemůžeme říci, že jsme záměry neplnili, ale nebylo v silách 11 pracantů plánovaný objem prací naplnit. Čtyři členky klubu vyčistily okolí chaty od nepořádku, který sníh celou zimu milosrdně zakrýval a tři pánové se věnovali stavebním pracem na chatě a přístupové cestě na vrchol. Lavičku jsme sice nevybudovali a tak doufáme, že nastěhované betonové nosníky se do další brigády neztratí.  Další čtyři členové opravovali obtížně průchodný úsek pěšiny nad skalami Porty Bohemiky, kterým povede letošní 31. ročník putování Okolím Lovoše. Připojená fotografie je právě odtamtud.

Výbor děkuje členům, kteří přišli a ostatní zve na další akce. Zapište si do svých diářů, že podzimní brigáda se koná 16. října. Postavíme lavičku na jižním úbočí, uděláme schody na odbočce pod chatou na stezku k chatě a opravíme odvodnění cesty na vrchol.

cesta_porta_bohemika1_male.jpg