Středeční výlety se celý rok nesly v duchu objevování  méně známých míst a návštěvami nových rozhleden v našem kraji.

Naše středeční putování jsme jako každým rokem zahájili v březnu a to 3. března vycházkou na novou rozhlednu nad obcí Chotiněves - rozhu Hořidla. 

24. března jsme navštívili  rekonstruovanou Větruši s její rozhlednou. V dubnu jsme objevili novou Náčkovickou rozhlednu a  za vysoké vody zdolali Bobří potok. V květnu jsme si zopakovali rozhlednu na Varhošti.  V červnu jsme se vydali na zdařilý výlet na rozhlednu na Studenci u  České Kamenice. V říjnu jsme za špatného počasí byli na Komáří vížce a 20. října jsme objevili novou rozhlednu Malé Sedlo na Střekově. V listopadu jsme se bohužel již za špatného počasí vydali za novou rozhlednou Na Valech nad obcí Strádonice. Pokud nám počasí bude přát,   máme ještě v plánu novou rozhlednu u Dubice.

 V letošním roce jsme se bohužel museli obejít bez našich osvědčených Mirků - Janaty a  Radoně. Zůstali jsme osiřelí.  Rozdělili jsme si práci a zvládli jsme to.  Náš kolektiv se rozšířil o "mladé" důchodce. Jsme potěšeni, že k nám již méně výkonným turistům se přidali "mladí" senioři a doufáme, že středeční výlety budou pro starší i mladší seniory potěšením. Věříme, že ti "mladí" nám starším budou oporou a  společně vytvoříme dobrý kolektiv.

Nachodili jsme  500 km, průměrně se výletů účastnilo 12 členů, ale několikrát nás bylo s nečleny i 18.  Jsme potěšeni, že o turistiku je v našem věku takový zájem. Naše výlety organizujeme tak, aby byly osvěžením na těle i na duši. V letošním roce jsme podnikli turistický pobyt v Mariánských lázních za účasti osmi turistů a nachodili jsme za týden 100 km.  Chodíme i v zimě na kratší výlety a  vítáme mezi námi každého, do má chuť se pohybovat.

Za kolektiv  turistů seniorů    Marie Zalabáková

3.12.2010 - rozhledna Hořidla duben 2010 - Náčkovická rozhledna červen 2010 - rozhledna na Studenci listopad 2010 - rozhledna Stradonice