V neděli 12. prosince 2010  členové klubu českých turistů z Lovosic a také někteří občané města uskutečnili autobusový zájezd do Drážďan. Bylo to již popáté, kdy jsme se těšili na ozdobené vesničky našich severních sousedů a slavnostně osvětlené město, kam jsme jeli podívat se na tradiční vánoční trhy.

Tentokrát ale se proti nám spiklo snad úplně všechno. Počasí jako na pustém severu - celý den vítr a sníh s deštěm. Nebylo se kam ukrýt, protože v Německu již platí zákaz otevírací doby v neděli, takže obchody, v kterých se zkřehlí návštěvníci trhů mohli alespoň chvilku ohřát, byly zavřené. Cukrárničky přeplněné až ke stropu, protože lidí bylo moc a těchto provozoven málo. Sice jsme také zabrousili do kostelů, někteří z nás do Muzea hygieny, ale den byl dlouhý a v tomto nevlídném počasí ani nebyla chuť dlouho pobývat u slavnostně vyzdobených krámků s krásnými ozdobami, s chuťovkami, hračkami a dalšími vánočními drobnostmi..

Již dlouho před domluveným srazem se skupina našich promoklých a zmrzlých spolucestujících shromáždila na smluveném místě a po příjezdu autobusu urychleně nastoupila. Na závěr s námi projel pan řidič ochotně kus Drážďan, abychom viděli výzdobu, na kterou jsme se všichni těšili, ale bylo to pro nás opět zklamání - asi naši sousedé šetří elektrickou energií, takže výzdoba nic moc proti minulým létům.

Tak to byl poslední výlet v letošním roce našeho Klubu českých turistů v Lovosicích.