9.4.2011 – proběhla plánovaná brigáda na Lovoši.

Sešli jsme se v 8.00 u p. Skoupého v počtu pěti členů a to pana Skoupého, Masopusta, Dočekala a paní Dočekalové a Šiklové. Naložili jsme do auta potřebné nářadí, část budoucí lavičky, nasedli a vyrazili vzhůru na kopec. Po cestě jsme ještě museli odklidit jeden spadlý strom po včerejší vichřici, která se zde na celou noc zdržela.

Když jsme konečně dorazili na místo budoucí nové lavičky pustili jsme se konečně do práce. Dorazil také ještě pan Bambula a pan Klofáč a poté již začala mužská část kopat základy pro lavičku, a dámská část šla čistit okolí vrcholu a chaty. Všichni přiložili ruku k dílu a již kolem jedenácté hodiny bylo dílo dokonáno. Jěště nám zbyl jeden necelý díl betonu ze staré rozbité lavičky a tak jsme ho zde zakopali jako odkladové místo pro baťůžky kolemjdoucích turistů.

Pocit dobře zúročeného času pro ostatní turisty jak novou lavičkou tak i úklidem okolí chaty jsme si dali jeden zlatavý mok a vyrazili na cestu zpět. Chtěl bych poděkovat všem kteří přiložili ruku k dílu, a jen doufám, že se nás příště sejde více a pomůžeme tváři Lovoše dodat zase o něco lepší vzhled. Za výbor KČT Lovosice.

opravená lavička

Masopust