Tradice středečních výletů seniorů trvá již více než deset let. 

V minulosti se podíleli na organizování těchto výletů p. Letoš, p. Procházka. p. Resler, p. Radoň a p. Janata. Stále čerpáme z jejich zkušeností. Středeční výlety jsou organizovány po celý rok. V zimních měsících od listopadu do února nemáme pevný program, program je členům rozesílán prostřednictvím internetu. Od března máme již pevný program, který je dle okolností upravován.   V zimních měsících organizujeme kratší výlety v okolí Lovosic.

201208_stredy02male.jpgV jarních měsících již podnikáme delší výlety. Naše členská základna je velmi rozmanitá - od "mladých" seniorů až po ty co již více pamatují. Při organizování výletů dbáme, aby i ty méně zdatní senioři si výlet užili a  jsme potěšení, že senioři se mají chuť pohybovat. Že se organizace výletů líbí dokazuje vzrůstající počet účastníků - maximum účastníků bylo 27, S potěšením můžeme konstatovat, že jsme dobrý kolektiv a mladší turisté jsou nápomocni těm dříve narozeným. Stalo se již tradicí organizovat společný týdenní turistický pobyt. V letošním roce máme v plánu Malou Skálu, v loňském roce jsme byli v Jetřichovicích, před tím to byly Mariánské Lázně a první společný pobyt byl v Sedmihorkách. Vždy na společných výletech urazíme 100 km.            

201208_stredy01male.jpgV letošním roce  jsme již podnikli 23 výletů  a ušli 230 km. Viděli jsme zamrzlý Vaňovský vodopád, kouřící Bořeň,  rezervaci sněženek v Dobříní, rezervaci bledulí v Pekle a v Levousích. Zopakovali jsme si rozhlednu Hořidla a rozhlednu Varhošť. Objevili jsme nově otevřenou rozhlednu Radejčín. Navštívili jsme stadický pomník Přemysla oráče, Objevovali jsme koniklece na Krkavčí skále, obdivovali se Výřím skalám a užili si krásné  scenérie na Trojhoře. Rovněž  Březina s krásnou jírovcovou alejí se nám moc líbila, navštívili jsme i  Kostomlatský hrad. Výlet do Drážďan a zámek Pillnitz se moc líbil. Rovněž výlet do Prahy s prohlídkou a výkladem o Vyšehradu se moc povedl. V červnu plánujeme vyjet na děčínsko a do  Kokořína.

Rovněž podzimní výlety bývají moc pěkné. Nezapomínáme ani na významná výročí našich turistických přátel. Doufám, že v duchu "každou středu v našem středu" budeme pokračovat i nadále.     Marie Zalabáková