Na sobotu 25. dubna 2015 pozval Klub českých turistů Lovosice všechny přátele Českého středohoří do přírody. První účastníci 36. ročníku Jarního putování okolím Lovoše se na Václavském náměstí registrovali po šesté hodině, když pořadatelé teprve prezentaci připravovali. Krátce po sedmé hodině odvezly autobusy úvodní skupinu turistů na místo ostrého startu do Kocourova. 

I tentokrát měli účastníci na výběr několik tras. Celkem 68 se zúčastnilo té nejkratší, čtyřkilometrové z Režného Újezdu. Nejoblíbenější byly trasy osm (114 turistů) a dvanáct kilometrů  (131 turistů) vedoucí přes zříceninu hradu Ostrý. Na obtížnější osmnáctikilometrovou trasu přes Milešovku se vydalo 79 účastníků. Náročnější třiadvacítka zavedla 23 účastníků na sever od Milešovky na Paškapole a dále pod Kletečnou. Třicetikilometrová trasa ukázala 14 účastníkům krásy Středohoří kolem Lipské hory a Pařezu a nabídla i rozhled z Milešovky. Na nejdelší padesátku našlo odvahu jen 9 dálkoplazů. Na připravené cyklotrasy se vydalo 13 cyklistů. K celkovému počtu 440 obdivovatelů rozkvetlé přírody Českého středohoří můžeme připočítat i dvanáct čtyřnohých mazlíčků.

Ještě trocha statistiky - ženy si udržují stále mírnou převahu (54%), nejvíce (20%) byla obsazena věková kategorie 40 – 50 let.  Starších sedmdesáti bylo 40 turistů, vůbec nejstarším byl pan Prokopius, který se v jednadevadesáti letech vydal na 23 km. K nejvzdálenějším turistům patřili naši přátelé z bavorského spolku Wald – Vereins, Sektion  Lindberg – Falkenstein.
Počasí všem turistům přálo a mohli tak obdivovat rozkvetlé sady na pozadí dynamických siluet kuželů bývalých sopek. V cíli všech tras na vrcholu 570 m vysokého Lovoše je čekalo malé občerstvení a diplom.

KČT děkuje všem svým členům, kteří se podíleli na zdárném průběhu akce. Zároveň se všichni těšíme na vaši účast v 37. ročníku.

Ing. Miloš Vodička
KČT Lovosice

201504_okolimlovose_trasy.jpg

 201504_okolimlovose_vek.jpg