Již po 43. zve Klub českých turistů Lovosice všechny přátele pohybu v přírodě do rozkvetlého Českého středohoří. Letošní ročník je slavnostnější, neboť turistická chata na Lovoši slaví sté výročí položení základního kamene. Prezentace účastníků Jarního putování okolím Lovoše je v sobotu 27. dubna od 7 do 10 hodin v restauraci Sauna v Přívozní ulici v Lovosicích. Autobusy vás odvezou ke startu před penzion Kocourov. Cíl je tradiční – v turistické chatě na vrcholu Lovoše.
 
Nejkratší čtyřkilometrová trasa vedoucí z Bílinky přes Struženku na Lovoš je připravena pro nejmenší turisty. Na trase 8 km se můžete kochat nádhernými výhledy přes Třebenice až k Haznburku, cestou můžete navštívit zříceninu Ostrého. Také dvanáctikilometrová zavede pochodníky pod zříceninu hradu Ostrý, ale z Března vede do Oparenského údolí a k Černodolskému mlýnu. Odkud po modré značce vystoupá do cíle.
 
Historicky nejnavštěvovanější trasa 18 km vás zavede na královnu Českého středohoří, Milešovku. Z vrcholu sestoupíme až k Černodolskému mlýnu a pak vzhůru na Lovoš.
 
Trasy 23 a 30 km také vedou na Milešovku. Ta kratší vede přes Milešov, ta delší přes Lukov. Odtud turisté sestoupí do obce Kletečná a přes Chotiměř k Černodolskému mlýnu. Padesátka jako jediná startuje z Lovosic, její trasa se dlouhá léta nemění. Však dálkoplazů bývá jen do pěti.
 
Cestou v sedle čeká nejmladší účastníky malé překvapení, v cíli obdrží každý účastník pamětní list. Organizátoři věří, že nad nimi bude svatý Petr držet ochrannou ruku a České středohoří se oblékne do rozkvetlých šatů rozzářených jarním sluncem.
 
Přijďte v sobotu 27. dubna 2024 aktivním pohybem oslavit jaro pod Lovošem. Bližší informace na www: kct.lovosice.net nebo ve skříňce KČT Lovosice v ulici Osvoboditelů.