Klub českých turistů Lovosice zve všechny přátele pohybu v přírodě do rozkvetlého Českého středohoří. Prezentace účastníků 40. ročníku Jarního putování okolím Lovoše je 27. dubna 2019 od 7 do 10 hodin v restauraci Sauna v Přívozní ulici v Lovosicích. Autobusy vás odvezou ke startu na Paškapole, nejvyšší bod silnice Lovosice – Teplice se zastávkou ve Velemíně. Cíl je tradiční v turistické chatě na vrcholu Lovoše. 
Nejkratší sedmikilometrová trasa nás provede z  Velemína malebným údolím Milešovského potoka pod zříceninu hradu Oparno. Na desetikilometrové trase nejprve sejdeme lesy kolem malebné studánky do Velemína a spolu s nejkratší trasou vystoupáme do cíle. Po historicky nejnavštěvovanější trase 16 km vystoupáme na Milešovku, královnu Českého středohoří. Na dvacítce nejprve sestoupíme téměř k Labi do Litochovic, projdeme nádherným údolím Labe – Portou Bohemikou a Opárenským údolím přes obec Oparno vystoupáme do cíle. Trasy 25 a 33 km vystoupají na Milešovku a nabídnou malebná zákoutí pod vrcholy Pařezu a Lipské hory. Jediná padesátka startuje z Lovosic, přes Portu Bohemiku a Paškapole vystoupá na Milešovku a ve stopách třicítky dorazí do cíle na vrcholu Lovoše. 
 
V cíli obdrží každý účastník pamětní list. Organizátoři věří, že nad nimi bude svatý Petr držet ochrannou ruku a České středohoří se oblékne do rozkvetlých šatů. Přijďte poslední sobotu v dubnu aktivním pohybem oslavit jaro pod Lovošem. Bližší informace na www.kct.lovosice nebo ve skříňce KČT Lovosice v ulici Osvoboditelů.