Klub českých turistů Lovosice zve všechny přátele pohybu v přírodě do rozkvetlého Českého středohoří. Prezentace účastníků 39. ročníku Jarního putování okolím Lovoše je od 7 do 10 hodin v Sauně v Přívozní ulici v Lovosicích. Autobusy vás odvezou ke startu v obci Milešov se zastávkami Bílinka a Velemín. Cíl je tradiční – v turistické chatě na vrcholu Lovoše.
Nejkratší tříkilometrová trasa vedoucí z Bílinky přímo na Lovoš je připravena pro nejmenší turisty. Trasa 7 km nás provede malebným údolím Milešovského potoka.  Desetikilometrová trasa zavede pochodníky pod zříceninu hradu Ostrý. Historicky nejnavštěvovanější trasa 15 km směřuje přes Milešovku, královnu Českého středohoří. Dvacítka nás zavede přes Milešovku a Kletečnou do Opárenského údolí. Třicítka nabídne malebná zákoutí pod vrcholy Pařezu a Lipské hory. Jediná padesátka startuje z Lovosic a přes Portu Bohemiku a Paškapole vystoupá na Milešovku a ve stopách třicítky dorazí do cíle na vrcholu Lovoše.
 
V cíli obdrží každý účastník pamětní list. Organizátoři věří, že nad nimi bude svatý Petr držet ochrannou ruku a České středohoří se oblékne do rozkvetlých šatů. Přijďte v sobotu 28. dubna 2018 aktivním pohybem oslavit jaro pod Lovošem. Bližší informace na www.kct.lovosice nebo ve skříňce KČT Lovosice v ulici Osvoboditelů.
 
Detailní propozice tady